Ar apsimoka restauruoti senus baldus iš medžio?

ar apsimoka restauruoti senus baldus

Ar apsimoka restauruoti senus baldus iš medžio?

Baldų restauravimas – procesas kurio dėka senus baldus galima sėkmingai atstatyti naujam gyvenimui, sugrąžinti anksčiau jiems turėtą grožį bei padidinti jų vertę.

Šiais laikais namuose naudojamus baldus yra įprasta keisti kur kas dažniau nei anksčiau, kuomet įvairūs baldai tokie kaip komodos, indaujos ar kavos staliukai namuose išbūdavo kelis dešimtmečius, o kartais net keliaudavo iš kartos į kartą.

Tiesa, su vis didesniu amžiumi, baldai natūraliai nusidėvi, juose atsiranda įvairių trūkumų dėl kurių jie nebeatrodo taip kokybiškai ir patraukliai kaip anksčiau.

Jų atnaujinimo procedūra – būdas juos ir vėl sugrąžinti pilnam grožiui, padidinti jų materialinę vertę.

Šiandien straipsnyje – trumpai apie baldų restauravimo ypatybes, kada tai daryti apsimoka ir kodėl kartais kur kas labiau apsimoka įsigyti jau pilnai profesionalų atrestauruotus baldus.

Jei galvojate apie baldų restauraciją, įvertinkite ar apsimoka

Prieš imantis baldų restauracijos, pirmas dalykas apie ką reikėtų pagalvoti yra tai, ar apskritai apsimokės prikelinėti norimus baldus.

Nesvarbu ar kalba eitų apie komodą, staliuką, krėslą ar ištisą senovinių baldų komplektą kuris jau kelis dešimtmečius yra jūsų namuose, jei mediena turi per daug didelių pažeidimų, restauruoti jų neapsimokės.

Indikatoriumi, jog baldų restauruoti neapsimokės gali būti ir dažyti baldų paviršiai. Paprastai po jais gali slypėti plika akimi nematomi drėgmės, nudeginimo ar kiti pažeidimai dėl kurių bus nebeįmanoma atstatyti geros baldo išvaizdos.

Geriausia restauravimui bus rinktis paprastus lakuotus medinius baldus. Ten iškart matysite medžio būklę, lengviau bus atkurti tikrąją baldo spalvą.

Kokie dar faktoriai svarbūs prieš imantis restauracijos?

Nors baldų restauravimo procesas turi keletą pagrindinių niuansų, iš esmės imtis tokio darbo gali bet kas.

Du pagrindiniai dalykai į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį būtų:

  • Planuojamų restauruoti baldų būklė – nuo šio dalyko priklausys ne tik kokių pastangų reikės baldui prikelti, tačiau ir kiek laiko viskas užtruks bei kainuos. Esant nedideliems pažeidimams ir nusidevėjimo požymiams, prikelti baldą bus kur kas lengviau, bus mažiau išlaidų, tuo tarpu itin prastos būklės ar didelių pažeidimų turintis baldas bus žymiai sudėtingesnis prikelti.
  • Baldo prikėlimo priežastis – dar vienas svarbus įvertinti dalykas dar prieš imantis restauracijos yra jūsų planai baldui. Jei norite baldą pasilikti sau, tai gali tapti smagus „pasidaryk pats“ projektas, kur viskas vyks kur kas paprasčiau. Tuo atveju jei planuojate baldą atstatyti į originalią antikvarinę kondiciją ir jį parduoti, darbai bus kur kas sudėtingesni, bus ir daugiau išlaidų.

Kaip vyksta medinių baldų restauravimas?

Restauravimo procesas paprastai yra pradedamas nuo gero paviršiaus nuvalymo naudojant tokias priemones kaip švitrinis popierius bei specialiai tam pritaikyta chemija. Šiame žingsnyje labai svarbu būti atsargiam, tam, kad netyčia dar labiau nepažeisti baldo paviršiaus.

Nuėmus viršutinį sluoksnį, seks šlifavimo, taisymo ir paviršiaus užpildymo darbai kol bus pasiektas norimas vaizdas.

Galiausiai baldą nulakuokite arba nudažykite norima spalva. Vėl gi, čia svarbu atsižvelgti į tai ar baldą restauruosite sau ar pardavimui.

Kodėl verta pagalvoti apie jau atrestauruotų baldų įsigijimą?

Baldų restauravimas – nesudėtinga procedūra kurios gali imtis bet kas. Vis dėl to, tai kainuoja nemažai laiko ir pinigų, todėl imtis tokio projekto, kad ir savo malonumui, tikrai ne visuomet apsimoka.

Jei šiuo metu ieškote kur būtų galima įsigyti naudotų medinių, odinių ar kitokio tipo baldų už gerą kainą – pasižvalgykite po parduotuvės baldaiska.lt asortimentą.

Tikime, jog pas mus rasite visus reikalingus baldus savo namų ar darbo aplinkai.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme baldų restauravimo procesą. Iš esmės šiuo dalyku gali užsiimti bet kas norintis atkurti baldo būklę ir jo buvusią vertę.

Vis dėl to toks procesas reikalaus laiko, investicijų ir kantrybės, todėl ieškantiems baldų asmeniniam naudojimui, tikrai vertėtų pagalvoti apie naudotų jau atrestauruotų baldų pirkimą.

Share this post