Eko oda. Kas tai ir ar verti dėmesio iš jos pagaminti baldai?

eko oda

Eko oda. Kas tai ir ar verti dėmesio iš jos pagaminti baldai?

Odiniai baldai – nuo neatmenamų laikų yra vertinami dėl savo kokybės ir prabangaus įvaizdžio suteikiamo bet kokiai aplinkai. Vis dėl to, reikia pripažinti, tai nėra pats pigiausias ir ekologiškiausias baldų variantas.

Palyginus su tarkime gobeleniniais ar kitų panašių medžiagų baldais, natūralios odos variantai dažniausiai reikalauja kiek labiau „paploninti“ kišenę, kadangi jų gamybos savikaina jau yra didesnė.

Norėdami sumažinti savo gamybos kaštus ir patį procesą paversti labiau „žaliu“ gamtai, gamintojai vis dažniau savo produktuose renkasi naudoti odos pakaitalą, dar kitaip vadinamą eko oda.

Šiame straipsnyje – plačiau apie tai kas yra eko oda, iš kur ji atsirado ir tai ar verta pagalvoti apie baldus iš šios medžiagos.

Tuo tarpu, jei ieškote odinių baldų pigiau – natūralios ir dirbtinės odos naudoti odiniai baldai iš mūsų parduotuvės.

Visų pirma, kas yra eko oda ir kaip ji atsirado?

Eko oda – tai medžiaga, dažniausiai gaminama iš natūralios medvilnės ir polipropileno mišinio.

Ši kombinacija užtikrina puikias atsparumo vandeniui bei natūraliems aplinkos veiksniams savybes, nesukelia jokių sveikatos rizikų ir išlaiko įprastą, patrauklią odos išvaizdą prie kurios žmonės yra pripratę.

Pirmieji eksperimentai pagaminti natūralios odos pakaitalą buvo pradėti JAV, šeštojo dešimtmečio pradžioje.

Pagrindinis mokslininkų tikslas buvo sukurti medžiagą kuri pasižymėtų tokiomis pat kokybės ir išvaizdos savybėmis kaip ir natūrali oda, tačiau tuo pačiu būtų kur kas „žalesnė“ alternatyva.

Šie bandymai sėkmingai pavyko, na o odinių baldų gamyba ne tik atpigo, tačiau kartu ženkliai sumažėjo poreikis natūraliai gyvūnų odai šioje industrijoje.

Kuo skiriasi eko oda nuo natūralios?

Eko oda, kaip alternatyva pasižymi unikaliomis teigiamomis savybėmis palyginus su natūralia oda.

  • Saugesnis variantas sveikatai – pakankamai dažnas dalykas žmonėms yra natūralios odos keliami alerginiai sutrikimai. Kadangi odos pakaitalas yra gaminamas be odos, alerginių reakcijų čia nebus.
  • Neskleidžia jokio kvapo – ne visiems žmonėms malonus natūralios odos kvapas. Eko oda neskleidžia jokio specifinio kvapo.
  • Didesnis spalvų pasirinkimas – dirbtinės odos baldai pasižymi platesne spalvų gama. Taip yra dėl to, jog dirbtinę odą nudažyti yra kur kas paprasčiau nei natūralią.

Ar verti dėmesio tokios gamybos baldai?

Atsakant į klausimą ar eko odos baldai yra verti dėmesio kaip alternatyva natūralios odos gaminiams, manome, jog jie tikrai taip. Paprastai žmonės perka odinius baldus ne tik dėl pačios kokybės, tačiau ir dėl jų estetinių savybių.

Jei baldų išvaizda taip pat yra jūsų pagrindinis prioritetas, verta žinoti, jog eko odos baldai pasižymės tokia pat gera išvaizda kaip ir natūralios odos gaminiai ir taps puikiu interjerą papildančiu elementu.

Dar vienas tokių baldų pliusas – toks pat patvarumas kaip ir natūralios odos variantų. Vyrauja neteisinga nuomonė, jog tik natūrali oda gali užtikrinti baldo patvarumą ir ilgaamžiškumą. Medvilnės ir polipropileno mišinys bus yra toks pat tvirtas.

Galiausiai vertėtų paminėti ir tai, jog dirbtinės odos baldus yra kur kas lengviau prižiūrėti. Natūralią odą bus būtina laikas nuo laiko sudrėkinti, jog ji nesuskilinėtų ir neprarastų žavesio, taip pat saugoti tokius baldus nuo tiesioginių saulės spindulių poveikio.

Eko odos gaminiai to nereikalaus ir leis pamiršti sudėtinga priežiūrą.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai pakalbėjome apie tai kas yra eko oda, kaip ji atsirado ir pagrindines medžiagos savybes. Galima sakyti, jog ši medžiaga yra puiki alternatyva natūraliai odai, praktiškai niekuo nenusileidžianti tikrai.

Jei ieškote patvarių, patrauklių ir tuo pačiu metu ekologiškesnės kilmės baldų, tuomet eko odos baldai bus puikus pasirinkimas jums.

Share this post