Ar vitrinai vieta moderniame interjere?

Ar vitrinai vieta moderniame interjere?

Vitrinos ir indaujos – daugeliui iš mūsų puikiai pažįstamas virtuvės ar svetainės kambario baldas kurio pagrindinė funkcija, savaime suprantama, būti patogia vieta susidėti visiems pagrindiniams mūsų naudojamiems indams, virtuvės įrankiams ir kitiems smulkiems daiktams.

Tiesa, dabartiniais laikais, toks baldas namų aplinkoje yra sutinkamas vis rečiau, na o to priežastis yra labai paprasta. Daugeliui žodžiai „indauja“ ir „vitrina“ asocijuojasi su gremėzdišku, pas tėvus ar senelius kadaise matytu baldu kuris nei atrodo patraukliai bendrame interjero vaizde,  nei pasižymi ypatingomis praktiškumo savybėmis.

Tačiau mes manome, jog ši „senamadiškumo“ etiketė indaujoms yra klijuojama ne visai teisingai. Modernūs šio baldo variantai gali būti puikiai pritaikyti bet kokiame interjere ir suteikti namų aplinkai kur kas daugiau funkcionalumo.

Šiame straipsnyje – plačiau apie pagrindines ypatybes kuriomis pasižymi modernios indaujos ir kaip jas tinkamai integruoti į šiuolaikinį interjero stilių.

Pagrindinės ypatybės kuriomis pasižymi modernūs indaujų ir vitrinų variantai

Šiuolaikiški indaujų ir vitrinų indams variantai išsiskiria unikaliomis savybėmis, kuriomis tokio tipo baldai anksčiau ne visuomet pasižymėdavo.

Pagrindinės iš jų būtų:

  • Mažesni gabaritai – palyginus su seniau gamintomis indaujomis, šiuolaikiniai jų variantai pasižymi kur kas kompaktiškesnėmis dimensijomis, kas ne tik užtikrina geresnį vitrinos mobilumą (jei yra poreikis baldą perkelti į kitas patalpas namuose), tačiau ir bendrą jo patogumą, kadangi praktiškumo savybės čia tikrai nenukenčia.
  • Išskirtiniai dizainai – modernūs indaujų variantai, kaip ir dauguma kitų šiuolaikinių baldų pasižymi įdomiais, išskirtiniais dizainais kuriuos lengva pritaikyti prie bet kokio kuriamo interjero stiliaus. Ieškantiems kažko įdomiau, galima rasti ir nestandartinio dizaino indaujų.
  • Platus spalvų pasirinkimas – kuriant pageidaujamą matyti aplinką namuose, baldo spalva yra labai reikšmingas faktorius. Šiuolaikinės indaujos būna ne tik tradicinės baltos, pilkos, juodos ar natūralios medienos spalvos, tačiau pažymi ir ryškiais, labiau dėmesį traukiančiais atspalviais.
  • Praktiškumas – būtina pabrėžti ir šiuolaikinių indaujų funkcionalumo savybes. Modernūs tokių baldų variantai gali tapti ne tik puikia vieta indams, tačiau ir kitiems smulkiems daiktams susidėti. Be to, kai kurie indaujų variantai pasižymi reguliuojamo aukščio bei pločio sistema, leidžiančias adaptuoti jas skirtingoms paskirtims.

Kaip pritaikyti indaują moderniame interjere?

Norint tinkamai adaptuoti indaują moderniame interjere, svarbiausi dalykai kuriuos reikės įvertinti bus: turimas laisvos vietos kiekis, baldo stilistinės ypatybės ir jo paskirtis.

Jei leidžia galimybės, rinkitės didesnę indaują kuri galės pasiūlyti papildomą praktiškumą sutalpinant daugiau indų ar daiktų.

Savaime suprantama, jei kambarys nėra didelis, reikėtų rinktis mažesnę indaują kuri neužimtų daug laisvos vietos.

Kalbant apie baldo dizaino ypatybes, svarbu atsižvelgti į esamą kambario interjerą. Jei pageidaujate, jog naujoji indauja tiesiog papildytų esamą vaizdą interjere, rinkitės tokį baldo variantą kuris derėtų prie kitų, jau esamų jo elementų.

Žinoma, jei norite, jog naujasis baldas taptų pagrindiniu, dėmesį traukiančiu akcentu, vertėtų pagalvoti apie ryškios spalvos, išskirtinio dizaino indaujos variantą.

Pabaigai

Tekste trumpai pakalbėjome apie indaujas (vitrinas) bei jų rolę šiuolaikiniame namų interjere. Nors gan plačiai yra paplitusi nuomonė, jog šis baldas – atgyvena iš senų laikų, mes manome, jog taip galvoti nėra teisinga.

Modernios indaujos pasižymi plačia spalvine gama, gausiu dizainų pasirinkimu ir puikiomis praktiškumo savybėmis, todėl toks baldas namams gali suteikti ne tik daugiau estetinės, bet ir praktinės naudos.

Share this post