Staliukai prie lovos. Kodėl šis baldas itin praverčia miegamajame?

Staliukai prie lovos

Staliukai prie lovos. Kodėl šis baldas itin praverčia miegamajame?

Baldai – vienas iš svarbiausių akcentų namuose užtikrinančių komfortišką ir praktišką buitį bei suteikiančių jiems daugiau patrauklumo. Itin svarbų vaidmenį baldai atliks ir miegamajame – vienoje iš svarbiausių mūsų namų erdvių.

Naktiniai ir kavos staliukai nors ir nėra dideli baldai, gali tapti itin svarbiu miegamojo elementu suteikiančiu šiam kambariui papildomo praktiškumo ir išryškinant bendrą dizainą.

Šiame straipsnyje – plačiau pakalbėsime apie tai, kokią reikšmę namuose turi naktinis staliukas, kaip derinti jį su kitais miegamojo baldais ir pateiksime keletą patarimų kaip išsirinkti geriausią variantą sau.

Kokios yra pagrindinės naktinių staliukų funkcijos miegamajame?

Kaip minėjome pradžioje, nors naktinis staliukas nėra didelis baldas, jis gali turėti nemažai reikšmės ne tik suteikiant daugiau praktiškumo kambariui, tačiau kartu išryškina tam tikrus jo dizaino elementus, išsklaido monotoniją.

Pagrindinė staliuko funkcija yra labai paprasta – ant jo galima patogiai pasidėti svarbiausius daiktus tokius kaip knygą, naktinę lempą, piniginę, telefoną, automobilio raktus ar televizoriaus pultą.

Norint papildomo praktiškumo, vietoje paprasto naktinio staliuko žmonės dažnai renkasi spinteles su stalčiais ar durelėmis į kuriuos telpa daugiau daiktų ir miegamasis neatrodo toks pergrūstas.

Pasirinkus, tarkime, tokį staliuko variantą kuris turi kartu ir stalčius ar skyrelius su durelėmis, praktiškumo funkcijos dar labiau išaugs, kadangi čia galėsime sudėti dar daugiau daiktų.

Kalbant apie naktinį staliuką kaip interjero elementą, jo dizainas padeda kiek pagyvinti matomą vaizdą, sudarant malonų kontrastą su kitais kambaryje esančiais baldais. Taip pat, kaip jau minėjome, kambarys atrodys tvarkingiau, kadangi visus daiktus galėsime tvarkingai susidėti ar paprasčiausiai paslėpti juos stalčiuose.

Kas svarbiausia renkantis naktinį staliuką namams?

Yra du pagrindiniai dalykai kuriuos reikėtų apgalvoti renkantis staliuką prie lovos.

Staliuko funkcijos

Pirmas dalykas bus staliuko funkcionalumas. Vieniems pilnai užtenka paprasto baldo ant kurio galima patogiai pasidėti knygą, stiklinę vandens ar stalinę lempą prie lovos.

Kitiems – norisi labiau uždaros erdvės patogiai daiktams susidėti, tam, kad jie nesimaišytų ir negadintų tvarkingo kambario vaizdo.

Prieš įsigijant naktinį staliuką prie lovos, gerai pagalvokite ar jums užtenka paprasto baldo ar norisi papildomo praktiškumo.

Baldo dizainas

Kitas dalykas kurį reikėtų įvertinti yra baldo dizainas. Rekomenduotume baldą rinktis atsižvelgiant į kitus jau esančius kambario elementus ir jūsų interjero stilių.

Jei tarkime miegamajame dominuoja minimalizmas, ryškesnių spalvų staliukai prie lovos gali sudaryti patrauklų kontrastą su kitais baldais, todėl vertėtų pagalvoti būtent apie tokį variantą.

Priešingu atveju, jeigu jums patinka klasikinis stilius ir jo suteikiama harmonija, verčiau rinktis paprastesnio dizaino, neutralios spalvos naktinius staliukus.

Kaip staliuką derinti su kitais interjero elementais miegamajame?

Išsirinkus norimo dizaino baldą, svarbu užtikrinti, jog jis derėtų prie kitų kambario elementų.

Čia reikėtų pagalvoti apie tokius dalykus kaip:

  • Lovos rėmas
  • Spalvinė gama kambaryje (užuolaidos, sienos ir t.t.)
  • Miegamojo baldų komplektas esantis kambaryje

Ir pan.

Griežtų taisyklių čia žinoma nebus, taigi visuomet kelkite prioritetą tam variantui kuris jums atrodo patraukliausiai.

Keletas kitų patarimų naktinei spintelei ar staliukui išsirinkti

  1. Naktiniai staliukai su stalčiais ar uždaros naktinės spintelės kur kas geriau tiks mažoms erdvėms kur nėra daug vietos daiktams, vaizdas neatrodys pergrūstai.
  2. Jei kalba eina apie didesnį miegamąjį, čia galima rinktis įmantresnio dizaino staliuką, kadangi tos ypatybės labiau atsiskleis.
  3. Šviesios spalvos baldai bus tobulas pasirinkimas nedideliems kambariams kuriems reikia suteikti didesnės erdvės pojūtį.
  4. Klasikiniam interjerui verčiau rinktis neutralių atspalvių, natūralios medienos baldus, priešingai nei modernaus ar minimalistinio interjero atžvilgiu kur dominuoja ryškūs elementai.

Pabaigai

Naktiniai staliukai prie lovos gali būti labai svarbus baldas bet kokiame miegamajame.

Norint surasti geriausią variantą sau, būtina įvertinti baldo funkcionalumą ir dizaino detales kurios šiam kambariui suteiktų dar daugiau žavesio.

Share this post