Ką žinoti prieš įsigijant odinius baldus?

Ką žinoti prieš įsigijant odinius baldus?

Iš odos pagaminti baldai yra tikras komforto, prabangos ir jaukumo simbolis. Nenuostabu, jog dėl jos madingumo ir populiarumo, ji lig šiol yra pati geidžiamiausia medžiaga žmonių baldams.

Čia rasime įvariausių formų, spalvų ir paskirties variantų, o didelis jų poreikis reikš, jog net ir naudoti odiniai baldai išliks paklausūs rinkoje.

Vis dėl to, prieš juos perkant, tam tikrus dalykus reikėtų žinoti kiekvienam pirkėjui. Šiandien apie tai kaip išsirinkti baldą pagal medžiagas ir kaip juos prižiūrėti.

Odos rūšys iš kurių gaminami odiniais baldai

Nedaugelis žmonių tai žino, tačiau oda iš kurios yra pagamintas baldas smarkiai skiriasi savo savybėmis, gamybos procesu bei priežiūra.

Žemiau aptariame pagrindinius iš jų.

Anilinas

Iš anilino pagaminti ir šia medžiaga sutvirtinti baldai yra laikomi pačiais kokybiškiausiais odiniais baldais rinkoje. Dėl šios priežasties, pirkėjas gali tikėtis ir ženkliai didesnės kainos nei palyginti su žemesnės kainos oda.

Pagrindinės jos savybės, galima sakyti yra lengvesnis “kvėpavimas”, todėl ant tokių baldų sėdinti ilgesnį laiką nėra karšta, o ir apskritai didesnis ir pats komforto lygis. 

Tiesa, kadangi ji turi geresnes kvėpavimo ir sugėrimo savybes, reikia papildomų investicijų į apsauginį baldų sluoksnį iš vaško ir aliejaus.

Toks baldas – tarnauja praktiškai amžinai. Čia nebus odos sutrūkinėjimų ar lupimosi, o vienintelis pokytis – su laiku tamsėjantis ir vis daugiau žavesio įgaunantis baldas.

Pusiau anilinas

Pusiau anilinas – tai odiniai baldai kurie pasižymi anilino ir kitų medžiagų mišiniu. Pliusas tame, jog šie baldai taip pat turi apsauginį sluoksnį suteikiantį daugiau apsaugos paviršiui bei padeda išlaikyti tvirtumą bei elastingumą pačiame balde.

Tai taip pat yra neblogas variantas svarstantiems apie kokybišką baldo variantą, tačiau galbūt svarstantiems apie kiek taupesnį pasirinkimą. Galima sakyti, jog toks variantas yra išties optimalus.

Pigmento oda

Ko gero pats populiariausias odinio baldo gamybos būdas yra pigmentuota oda. Praktiškai visa masyvi naujų odinių baldų produkcija yra paremta būtent šiuo metodu. Gamybos metu baldui yra suteikiama tam tikra spalva bei atsparumas aplinkos poveikiui.

Tokią odą taip pat nesudėtinga prižiūrėti. Norint pašalinti tam tikras dėmes ar atsiradusius įdrėskimus, galima rinktis poliravimo būdą pasižyminti didžiuliu efektyvumu ir paprastumu.

Kitas toks baldų pliusas – gera kaina bei didelis pasirinkimas priveda prie to, jog žmonės tokį baldo variantą renkasi vis dažniau. Pridėjus ir tai, jog tokie baldai išlaiko tą pačią puikią baldų estetiką.

Tiesa, neužtenka vien įsigyti tam tikros rūšies odinių baldų. Tinkama jų priežiūra taip pat yra labai svarbi. Žemiau kartu ir apie tai.

Tinkamas odinių baldų prižiūrėjimas

Jei planuojate odinius baldus valyti pirmą kartą tuomet, būtina aptarti geriausiai tinkančias valymo priemones. Puikus pasirinkimas būtų distiliuotas vanduo bei nedidelis šepetėlis. Šios priemonės bus puikios pašalinti dėmėms ir kitiems nešvarumams.

Žinoma, norint nesugadinti odos, reikėtų visą valymą atlikti labai švelniai ir kruopščiai. Kitas tinkantis dalykas – dulkių siurblys padėsiantis surinkti ant paviršiaus susikaupusias dulkes.

Ekspertai sutinka, jog itin svarbu yra vengti cheminių valiklių ar kitų produktų turinčių dirbtinių elementų, kadangi jie gali laisvai padaryti daugiau žalos negu naudos.

Svarbiausias principas – stengtis per daug nedrėkinti odos, o pažeidimus šalinti kaip įmanoma anksčiau.

Pabaigai

Aptarėme pagrindinius principus apie odinius baldus ir jų priežiūrą. Tai – puikus pasirinkimas interjerui, tačiau reikalaujantis jūsų dėmesio ir tinkamos priežiūros. Nenorintiems leisti daug – naudoti odiniai baldai gali būti puikus sprendimas.

Share this post

Parašykite komentarą