Kokie principai svarbiausi renkantis minkštą kampą?

Kokie principai svarbiausi renkantis minkštą kampą?

Ko gero daugelis žmonių sutiktų, jog, minkštas kampas – tai baldas kuris praverčia praktiškai bet kuriuose namuose. Jis ne tik paprastai būna nedidelių gabaritų, tačiau kartu puikiai tinkantis panaudoti bet kokiame kambaryje, ar tai būtų svetainė, miegamasis, ar galbūt koridorius.

Tiesa, išsirinkti sau tinkamą variantą kuris atitiktų mūsų dizaino, praktiškumo ir kainos lūkesčius gali būti kiek sudėtinga. Juk internetinėse parduotuvėse – tiek daug pasirinkimo, įvairių gamintojų ir serijos modelių.

Šiame straipsnyje mes pateiksime keletą pagrindinių patarimų pagal tai, kaip reikėtų pasirinkti minkštą kampą savo namams tinkamai.

Svarbiausia – tinkamai įvertinti patalpas kuriose jį įrengsite

Pirmiausias dalykas kurį reikėtų padaryti jums, prieš perkant naują ar naudotą minkštą kampą, tai yra tinkamas savo patalpų erdvės įvertinimas. Esant didesniam kambariui, žinoma, turėsite daugiau pasirinkimo laisvės, todėl čia nebus problemų susirasti bet kokį kampą kurio pageidaujate.

Kitas dalykas – bus paprasčiau užpildyti erdvę. Jei šiuo metu turite daug laisvos erdvės, gali būti, jog joms tikrai trūksta tam tikro elemento galinčio suteikti daugiau jaukumo ir dinamikos interjere, sukurti nuotaikingumo.

Jei jūsų kambarys yra mažesnės apimties, tuomet minkšto kampo dydį reikėtų rinktis kiek atsakingiau. Čia paprastai optimalus variantas yra pasirinkti tokį minkštą kampą kurį būtų nesudėtinga priderinti prie sienos.

Tiesa, nereikėtų pamiršti ir pačio funkcionalumo kuomet kalba eina apie ribotos erdvės patalpas. Net jeigu jūsų pasirinktas variantas atrodys pritrenkenčiai, tikėtina, jog iš baldo bus maža naudos, jeigu jis užims per daug vietos, atims erdvės ir t.t.

Būtina tinkamai atmatuokite tai, kokie yra jūsų sienos matmenys, planuojamas atstumas nuo baldo iki langų ir t.t. Svarbiausia – jog nekiltų jokių problemų laisvai judėti kambaryje.

Papildomos funkcijos kurias gali suteikti baldas

Verta žinoti ir tai, jog šiais laikais minkšti kampai nebūtinai tėra minkšti kampai, paprastai šie baldai turi ir nemažai papildomų funkcijų kurių pagalba galima pasiekti dar didesnį praktiškumą patalpoje.

Kaip pavyzdys, dažnai minkšti kampai jau yra integruoti su patalynės dėže ir turi miegamąją dalį kurią galima ištiesti.

Taigi, tai tam tikra prasme bus ir papildoma lova ir vieta miegoti, kas ypač praverčia, jeigu turite papildomų svečių arba tiesiog norite sukurti papildomą erdvę miegui. Baldą išskleidus, neretai turėsime itin patogią lovą tinkančią net ir aukštesniems žmonėms.

Baldo apmušimo medžiagos

Savaime supranta, populiariausi pasirinkimai minkštų baldų, visai kaip ir kitų panašių stiliaus baldų bus arba natūrali oda arba gobelenas.

Abu šie apmušalų pasirinkimai turi tiek savų pliusų, tiek minusų, todėl reikėtų tinkamai įvertinti savo galimybes bei poreikius prieš apsistojant ties galutiniu variantu.

Gobelenas – patvaresnė medžiaga kuri pasižymi dideliu atsparumu aplinkos veiksniams. Ją kartu yra kiek ir paprasčiau išvalyti, kadangi čia bus tinkamas tiek sausas, tiek drėgnas valymo būdas.

Kitas dalykas – tai yra daug spalvinių palečių siūlantis variantas, verčiantis tai itin geru pasirinkimu kurie nori susikurti įdomų, kiek neįprastai atrodantį interjerą. Žinoma, jeigu jau turite gobeleno baldų, tikėtina, jog itin paprastai visus baldus suderisite kartu.

Tuo tarpu natūralios odos variantai, žinoma, sukels kur kas didesnį prabangos jausmą ir puikiai tiks tiems kas mėgsta klasikinį interjero stilių. Prieš perkant tokį baldą, būtina žinoti, jog bus reikalinga didesnė jo priežiūra.

Čia kalba eina ne tik apie odos valymą, tačiau ir jos impregnavimą, saugojimą nuo drėgmės poveikio ir t.t.

Dizainas ir spalva renkantis minkštą kampą

Galiausiai vertėtų aptarti dizaino aspektą kuomet renkamės minkštą kampą savo namams. Norint rasti atitinkamą formą bei spalvą, reikėtų bendru planu įvertinti savo esamą interjero stilių.

Jei jis labiau linksta link modernumo, interjero dizaineriai pataria derinti vientisos formos minkštus kampus turinčius nuostabų funkcionalumą ir, žinoma, unikalią, lengva derančią baldų estetiką.

Tuo tarpu labiau klasikinio stiliaus “asams” jau reikėtų žvalgytis variantų kurie turi labiau įprastas formas, spalvų derinius ir dekoratyvinius elementus. Spalvos aspektu, taip pat reikėtų atsižvelgti į tai ar rinksitės šviesesnį ar tamsesnį variantą.

Nuo to priklausys ar minkštas kampas bus kaip papildomas ar pagrindinis interjero akcentas.

Pabaigai

Straipsnyje pateikėme keletą patarimų renkantis minkštus kampus. Galima sakyti, jog šie baldai yra universalūs praktiškumo ir dizaino atžvilgiu, todėl jį įsigijus tikrai neprašausite, tiesa, svarbiausia, žinoti ką rinktis.

Share this post

Parašykite komentarą