Prieškambario baldai. Kaip išsirinkti tinkamiausius?

prieškambario baldai ką žinoti

Prieškambario baldai. Kaip išsirinkti tinkamiausius?

Prieškambaris – viena pirmųjų erdvių su kuria susipažįsta žmonės vos įžengę į mūsų namus.

Nuo jame pasirinktų estetinių ir praktinių sprendimų didžiąja dalimi priklauso tai, kokį įspūdį apie mūsų namus pavyks sukurti apskritai, todėl siekiant kaip įmanoma jaukesnės erdvės reikia apgalvoti prieškambario elementų kuriamą harmoniją.

Tiesa, nepakanka vien, tarkime, nudažyti prieškambario sienas mums patrauklia spalva. Sukurti norimą atmosferą bus svarbūs ir kiti elementai.

Vienas iš jų, be jokios abejonės, yra prieškambario baldai, tokie kaip tarkime, komodos, turintys daug reikšmės ne tik įgyvendinant norimą estetiką, tačiau pridedantys erdvei daugiau praktiškumo ir funkcionalumo.

Šiame straipsnyje – plačiau apie tai kokie faktoriai yra svarbiausi renkantis baldus prieškambariui.

Praktiniai aspektai ir suteikiamas funkcionalumas

Natūralu, jog vienas iš svarbiausių dalykų perkant bet kokio tipo baldus yra jų praktiškumas, o ne išimtis yra ir tie kuriuos sutinkame prieškambaryje.

Paprastai šioje erdvėje laikome daug įvairių drabužių ir avalynės, todėl svarbu, jog čia esantys baldai būtų talpūs ir leistų lengvai pasiekti svarbiausius daiktus kurių mums prireikia.

Paprastai itin populiariu pasirinkimu siekiantiems praktiškumo prieškambaryje tampa įvairios lentynos, stalčiai ir drabužių kabyklos kurios leis patogiai susidėti svarbiausius daiktus kuriuos naudojame dažnai ar net kasdien.

Turimas vietos kiekis ir baldų dydis

Šie du dalykai tarpusavyje yra labai glaudžiai susiję. Nuo jūsų patalpos dydžio tiesiogiai priklausys tai kokio dydžio baldai bus tinkamiausi iš praktinės ir dizaino pusės.

Natūralu, jog esant nedideliam prieškambariui, nugrūsti jo baldais tikrai nereikėtų, kadangi paprasčiausiai atimtume iš kambario nemažai svarbios erdvės.

Žinoma, jei jūsų prieškambario erdvė – didelė, tikrai vertėtų pagalvoti apie daugiau elementų kurie tą erdvę labiau išpildytų.

Svarbiausias faktorius čia – tiksliai žinoti patalpos matmenis, pagal kuriuos nesunku bus rasti idealų baldo variantą.

Jei kalba eina apie, tarkime, spintelę ar komodą, įsitikinkite, jog ji bus pakankamai talpi, tačiau tuo pačiu metu neatims svarbios erdvės praėjimui ir netrukdys naudotis kitais baldais.

Spalva, stilius ir pagaminimo medžiaga

Vienas iš populiariausių variantų prieškambario baldams be jokios abejonės yra įvairūs mediniai baldai.

Jie pirkėjų tarpe yra itin populiarūs ne tik dėl aukštos kokybės, ilgaamžiškumo, tačiau plataus pasirinkimo dizaino atžvilgiu ir lengvo suderinamumo su bet kokiu kuriamu interjero stiliumi ar tai būtų klasikinis, minimalistinis ar modernus.

Tiesa, svarbu paminėti ir pagrindinį tokių baldų trūkumą – jų pakankamai didelę kainą, ypač jeigu kalba eina apie visiškai naujo komplekto įsigijimą. Jeigu ieškote nebrangių variantų savo prieškambariui, vertėtų pagalvoti apie naudotus medinius baldus.

Kur kas pigesnė alternatyva galėtų būti medžio drožlių plokščių baldai. Pastarieji taip pat pasižymi pakankamai geru patvarumu, ir plačiu pasirinkimu iš dizaino pusės.

Kalbant apie dizaino aspektą, geriausias pasirinkimas – rinktis tokį baldą kuris paverstų erdvę jaukesne, įneštų daugiau tvarkos ir išryškintų svarbiausius estetinius aspektus.

Kokie baldų tipai prieškambaryje yra populiariausi?

Prieškambario baldų būna labai įvairių, todėl prieš įsigyjant tam tikrą variantą, gerai pagalvokite apie tai ko jums labiausiai reikia iš praktinės bei dizaino pusės.

Spintos

Vienas populiariausių pasirinkimų prieškambaryje – spintos. Paprastai čia populiariausi yra įmontuojamų ir pastatomų spintelių variantai turintys varstomas ar stumdomas duris.

Pagrindinė jos funkcija, žinoma, yra talpinti įvairius lauko drabužius bei dalį dažnai naudojamų daiktų. Kartais žmonės įsirengia spintas su papildomais aksesuarais tokiais kaip veidrodžiai kurie atneša dar daugiau praktinės naudos.

Lentynos

Nereikėtų pamiršti ir lentynų bei komodų. Nedidelės lentynos puikiai tiks susidėti įvairiems smulkiems daiktams ir drabužiams: pirštinėms, kepurėms, automobilio raktams ir t.t.

Didesnės lentynos jau labiau tiks laikyti įvairius, kiek rečiau naudojamus daiktus ar taps puikia vieta pakabinti tam tikroms prieškambario dekoracijoms.

Dėžės

Įvairios daiktų ir batų dėžės – nedidelis, tačiau daug reikšmės prieškambaryje galintis turėti elementas suteiksiantis ne tik papildomos grožio patalpai, tačiau tuo pačiu metu užtikrinsiantis daugiau tvarkos joje.

Geriausias pasirinkimas abiejais atvejais – tinkamai atsižvelgti į jūsų patalpos dydį ir gerai įvertinti koks praktiškumo lygis yra reikalingas.

Kabykla

Galiausiai reikia paminėti ir drabužių kabyklas. Paprastai šis daiktas yra įrengiamas jau kartu su spinta esančia prieškambaryje. Patogiai sukabinti drabužiai atrodys žymiai gražiau, atsiras kur kas daugiau laisvos vietos ir tvarkos patalpoje.

Vėl gi, renkantis kabyklą reikėtų atsižvelgti ir į kiekį drabužių kurį planuojate kabinti ir į savo pasirinktą spintos tipą.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme pagrindinius prieškambario baldus ir keletą bendrinių principų pagal kuriuos juos reikėtų išsirinkti.

Norint išsirinkti tinkamiausius, itin svarbūs bus praktiškumo ir dizaino faktoriai, o idealiausias variantas bus tas kuris labiausiai papildys jūsų namų erdvę.

Share this post