Minkšti baldai vaiko kambariui. Kaip tinkamai juos pritaikyti?

minkšti baldai vaiko kambariui

Minkšti baldai vaiko kambariui. Kaip tinkamai juos pritaikyti?

Vaiko kambario įrengimas – daug dėmesio reikalaujantis, tačiau tuo pačiu metu itin smagus užsiėmimas visiems šeimos nariams.

Norint sukurti jaukią, saugią ir tuo pačiu praktišką aplinką kambaryje vaikui, vienas svarbiausių aspektų bus tinkamai parinkti ir joje pritaikyti baldai.

Vienas iš populiariausių pasirinkimų vaiko kambariui įprastai būna įvairū minkšti baldai tokie kaip minkšti kampai suteikiantys bendram vaizdui daug jaukumo, šilumos ir užtikrinantys reikalingą praktiškumą.

Šiame straipsnyje – plačiau apie pagrindinius minkštų baldų vaiko kambaryje privalumus ir keletas naudingų patarimų kaip tinkamai pritaikyti minkštų baldų komplektą kambario interjere.

Kokie yra pagrindiniai minkštų baldų vaiko kambaryje privalumai?

Saugumas

Ko gero pagrindinis tokių baldų privalumas – puikios jų saugumo ypatybės, kas yra itin aktualu vaiko kambario erdvei.

Apvalūs kampai, minkšti paviršiai ir kitos ypatybės ženkliai sumažina potencialią riziką vaikui susižeisti, ypač kada jis aktyviai žaidžia savo kambaryje.

Baldų saugumo aspektas yra ypač svarbus kuomet įrenginėjamas kambarys dar visiškai mažam vaikui.

Funkcionalumas

Minkštų baldų komplektai pasižymi ne tik puikiomis estetinėmis, tačiau ir praktinėmis savybėmis.

Sofos-lovos, kampai ar krėslai vaiko kambaryje gali tapti reikšmingais elementais žaidimų, miego, poilsio zonose ir būti sėkmingai pritaikyti įvairiems poreikiams.

Ypač dideliu praktiškumu pasižymi išskleidžiami šių baldų variantai kurie padeda taupyti vietą ir gali atlikti keletą funkcijų vienu metu.

Stilius ir dizainas

Minkšti baldai taip gali būti svarbūs kuriamos kambario estetikos elementai, kadangi juos nesunku derinti prie kitų aplinkoje esančių detalių. Tinkamai parinkta dizaino ir spalvos kombinacija sėkmingai padės sukurti šiltą ir saugią vaikui atmosferą.

Jei vaikas kiek didesnis, dėl baldų išvaizdos ar spalvų reikėtų atsiklausti ir jo nuomonės. Tokiu būdu pavyktų kambario erdvę labiau individualizuoti, sukurti aplinką kurioje vaikas jaustųsi dar jaukiau.

Paprasta priežiūra ir ilgaamžiškumas

Vaikų kambaryje dažnai pasitaiko daug netvarkos, todėl verta rinktis tokius baldus kuriuos būtų lengva prižiūrėti.

Laimei, minkšti baldus, palyginus su kitų tipų baldais, prižiūrėti yra kur kas paprasčiau, todėl tėveliams šiuo klausimu bus žymiai mažiau rūpesčių.

Svarbiausias dalykas – pasirinkti baldus iš patvarių, aukštos kokybės medžiagų kurie tarnautų ilgai ir išlaikytų savo puikią išvaizdą ilgus metus į priekį.

Kaip pritaikyti minkštus baldus vaiko kambariui?

Norint tinkamai pritaikyti baldų komplektą vaiko kambaryje,  reikėtų atsižvelgti į tokius dalykus kaip kambario dydis, jo spalvinė gama ir, žinoma, reikalingą baldų funkcionalumą. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį ir į kitus, jau esančius daiktus interjere, pavyzdžiui, kilimus, užuolaidas ar kitus dekoratyvinius elementus bei tai kaip būsimi baldai derės prie jų.

Žemiau, keletas patarimų kaip paprastai pritaikyti minkštus baldus vaiko kambario interjere.

  • Pasirinkite tinkamo dydžio baldus – labai svarbu pasirinkti tokį baldų komplektą kuris atitiktų kambario dydį. Didesnių gabaritų baldai netiks mažai patalpai, kadangi viskas atrodys pergrūstai ir aplinkoje neliks daug laisvos vietos. Jei kambarys didesnis, o baldai – per maži, kambarys gali atrodyti per daug tusčias, jame trūks harmonijos. Taigi, svarbu rasti tinkamą balansą tarp baldų dydžio ir turimos vietos kiekio kambaryje.
  • Derinkite baldų spalvą prie kitų elementų – harmoningam, subalansuotam vaizdui interjere, labai didelės reikšmės turės tinkamai suderintos spalvos. Itin patraukliai atrodo vaizdas kuomet baldams yra parenkama kiek ryškesnė spalva ir jie tampa pagrindiniu aplinkos akcentu.
  • Įtraukite vaiką į kambario dekoravimo procesą – pasikonsultuokite su vaizdu dėl baldų spalvos, dizaino, tam tikrų dekoratyvinių elementų kuriuos jis nori matyti kambaryje. Juk vis dėl to tikslas – jauki aplinka būtent jam.
  • Nepamirškite baldų funkcionalumo aspekto – atkreipkite dėmesį ir į reikalingą minkštų baldų funkcionalumą vaiko kambaryje. Fotelis ar krėslas, kaip pavyzdys, gali tapti svarbiu elementu knygų skaitymo ar namų darbų ruošimo zonoje, tuo tarpu, išskleidžiama lova – svarbia poilsio zonos dalimi. Įverinkite tai koks funkcionalumas reikalingas ir rinkitės baldus pagal tai.

Pabaigai

Minkšti baldai – puikus pasirinkimas vaiko kambariui siekiant sukurti šiltą ir funkcionalią erdvę savo atžalai.

Pasirinkus tinkamo stiliaus, medžiagų baldus ir juos tinkamai pritaikant prie kitų dekoratyvinių elementų, pavyks sukurti tokią aplinką kurioje vaikas jausis saugiai ir jaukiai.

Share this post