Kokios yra svarbiausios modernaus interjero detalės?

svarbiausios modernaus interjero detalės

Kokios yra svarbiausios modernaus interjero detalės?

Nesvarbu ar kalba eitų apie naujų namų įrengimą ar tiesiog esamų atnaujinimą, dauguma žmonių šiais laikais yra linkę įgyvendinti modernistinio interjero stiliaus filosofiją.

Ir visai ne veltui.

Tokios stilistikos namai paprastai pasižymi švariomis, griežtomis linijomis, spalviniais skirtingų elementų kontrastais, praktiškumu bei funkcionalumu.

Kitaip tariant, kiekviena idėja tokiuose namuose yra įgyvendinta dėl tam tikros aiškios priežasties, sukuriant harmoningą ir malonų vaizdą.

Norint šią filosofiją sėkmingai įgyvendinti ir savo namuose, reikėtų pagalvoti apie pagrindinius jos elementus ir kaip pritaikysite juos savo aplinkoje.

Paprastai čia svarbiausi būna tokie dalykai kaip apšvietimas, spalvinė paletė, ir žinoma, gerai atrodantys nauji ar naudoti odiniai baldai.

Šiame straipsnyje – plačiau aptarsime pagrindines modernaus interjero detales ir kaip jas adaptuoti savo namams.

Baldai – vienas iš pagrindinių kambario elementų

Kadangi modernistinis stilius nemaža dalimi atėjo iš minimalizmo, todėl tokiuose namuose paprastai nebūna daug elementų. Dėl šios priežasties, itin daug dėmesio yra skiriama baldams ir jų dizainui.

Ypač populiarūs šiais laikais yra ryškių tonų baldai, sudarantys ryškų kontrastą su įprastai šviesia modernistinio interjero stiliaus sienų spalvine palete ir kitais aplinkos motyvais. Kontrastas tarp baldų ir kitų objektų – principas kurį lengvai galima pritaikyti kiekvienuose namuose.

Jei tarkime kalba eina apie miegamąjį, čia galima protingai sužaisti sukuriant kontrastą tarp tamsios spalvos naktinio staliuko, lovos turinčios tamsesnį rėmą ir baltų ar pilkų kambario sienų.

Dėmesio centre iš esmės gali atsidurti bet koks jūsų kambario baldas.

Norint pasiekti išties harmoningą vaizdą, kontrasto principo reikėtų laikytis visuose savo namų kambariuose, nepamirštant ir pačio baldų dizaino.

Spalvinė paletė ir interjere esančios medžiagos

Vienas iš esminių principų tokio interjero stiliaus kambariuose bus jame kuriame spalvinė paletė. Daugumoje aplinkos objektų paprastai dominuoja ramios, neutralios spalvos kurios žmogaus per daug nevargina. Dažniausiai tai būna rusva, pilka, kreminė ar balta spalvos.

Tiesa, kaip minėjome prieš tai, kontrasto principas moderniame stiliuje yra itin svarbus. Per daug šviesių spalvų kambaryje gali atrodyti per daug „švariai“ ir nuobodžiai, todėl tamsesni akcentai gali būti puikus sprendimas kuris aplinkai daugiau charakterio, jaukumo ir šiltumo.

Nereikėtų pamiršti ir medžiagų randamų tokiame interjere. Priešingai nei labiau tradiciniuose interjeruose kur gausu akmens, plytų ar medienos, modernistiniame interjere yra kur kas daugiau stiklo ir metalo elementų.

Tokios medžiagos paprastai atsispindi ne tik balduose, bet ir kituose aplinkos akcentuose.

Apšvietimo reikšmė modernistiniame interjere

Apart baldų ir spalvinės paletės, ne ką mažiau reikšmės tokio stiliaus interjere turės ir apšvietimas. Kaip žinia, įvairūs apšvietimo sprendimai namuose paprastai atlieka tiek dekoratyvinę, tiek praktinę funkciją.

Ne išimtis šiam principui yra ir modernių namų apšvietimas. Paprastai šioje aplinkoje dominuoja „šaltų“ spalvų apšvietimas, pasižymintis ryškia balta šviesa.

Vis dėl to, norint įnešti daugiau jaukumo, interjero dizaineriai rekomenduoja rinktis šviestuvus turinčius ir šiek tiek gelsvų atspalvių. Tokių atveju susikursti išties jaukų ir patrauklų apšvietimą savo namuose.

Žiūrint į apšvietimo sprendimus iš praktinės perspektyvos, patartina vengti masyvių, daug vietos užimančių šviestuvų, o juos verčiau pakeisti kompaktiškais, įmontuotais variantais, kurie neatims per daug turimos erdvės.

Įvairios detalės iš kitų interjero stilių

Ko gero vienas iš patraukliausių šio interjero stiliaus bruožų yra tai, jog čia susitinka labai daug idėjų, iš skirtingų laikmečių ir stilių, todėl kiekvienas namų šeimininkas čia nesunkiai gali susikurti jam patinkantį interjerą.

Nors prieš tai kalbėjome apie tai, jog modernus stilius pasižymi kiek skirtingais spalviniais ir medžiagų pasirinkimais nei, tarkime, klasikinis interjero stilius, tai jokių būdu nereiškia, jog negalite tam tikrų elementų pritaikyti ir savo moderniame kambaryje.

Jei itin mėgstate odinius baldus, norite matyti daugiau medicinių akcentų – puiku. Tokie sprendimai kambario tikrai nepavers senamadišku, o atvirkščiai, pabrėš vieną svarbiausių modernizmo principų – įtaka ir įkvėpimas iš įvairių šaltinių.

Pabaigai

Pakalbėjome apie tai, kokios interjero detalės yra svarbiausios moderniame interjere ir ko reikėtų laikytis norint susikurti stilingus namus pagal šį stilių.

Pagrindiniai dalykai čia bus tinkamas baldų komplektas, ramūs spalviniai tonai, na ir žinoma, jums patiems patinkantys akcentai padėsiantys sukurti tobulą harmoniją.

Share this post