Renkamės nedidelį staliuką: kaip nesuklysti dizaino aspektu?

Renkamės nedidelį staliuką kaip nesuklysti dizaino aspektu

Renkamės nedidelį staliuką: kaip nesuklysti dizaino aspektu?

Kuomet galvojame apie svetainę, miegamąjį, ar bet kokį kitą kambarį savo namuose, greičiausiai tos patalpos neįsivaizduoja be puikiai atrodančio ir funkcionalaus stalo.

Ne paslaptis, jog viena iš populiariausių šios rūšies baldų yra vadinamieji kavos staliukai, dar kartais vadinami žurnalistiniais staliukais. Jų principas labai paprastas – gerai atrodantis dizainas ir nedideli gabaritai leidžia jį statyti kur mums patogu ir susidėti daiktus, prisėsti papusryčiauti ir t.t.

Dėl šios priežasties, šie baldai jau kurį laiką yra nepakeičiami daugelio žmonių namuose. Šiame straipsnyje – apie tai kas svarbiausia renkantis kavos staliuką savo namams žvelgiant iš estetinės perspektyvos.

Bendras interjero stilius ir spalva

Natūralu, jog kavos staliukas vyraus mūsų interjere kaip papildomas arba vienas iš pagrindinių dėmesį traukiančių dalykų. Taigi, galvojant apie idealaus staliuko stilių, atsižvelgsime ir į savo interjerą.

Jei mėgstame klasiką, puošnumą ir tradicijas, savaime aišku, jog geriausias pasirinkimas bus tokius pats motyvūs turintys kavos staliukai. Ar tai būtų natūralumą menančios spalvos kaip ruda ar žalsva, tam tikros formos ar tiesiog pats dizainas – tai bus pats geriausias pasirinkimas šiuo atveju.

Priešingu atveju, jei ieškote minimalistinio elemento savo interjere, tuomet jums tiks kur kas paprastesnis kavos staliukas, paprastai baltas, juodas ar pilkas – kas laikoma neutraliomis spalvomis.

Forma kaip estetinis elementas

Dar vienas dalykas ką žūtbūt reikėtų įvertinti norint dailaus kavos staliuko savo namuose yra jo forma. Kaip žinia, šis faktorius jau ir taip turi daug reikšmės kuomet kalbame apie šio baldo praktiškumą, tačiau jis yra ne ką mažiau svarbus estetikos sumetimais.

Šiais laikais populiarios pagrinde išlieka tradicinės kvadratinės, stačiakampės ir apvalios staliukų formos užtikrinančios ne tik puikią išvaizdą, tačiau ir minėtą praktiškumo elementą. Vis dėl to, kai kurie žmonės ryžtasi ir neįprastesnėms formoms.

Čia jau kalba eina apie smailių kampų arba netaisyklingos formos kavos staliukus kurie paprastai yra naudojami kaip pagrindinis akcentas tam tikro kambario interjere.

Daiktai ant staliuko dar jaukesniam vaizdui

Trečiasis aspektas yra susijęs ne tiek su pačiu staliuku, tiek su bendru vaizdu kambaryje kuriame jį kursime. Jei mūsų staliukas yra labiau dekoratyvinis, tuomet geresnis sprendimas bus papildyti stalą keletu knygu ar vazonu su gėlėmis.

Paprastai kavos staliukai nebūna dideli, todėl savaime suprantama, nereikėtų jų perkrauti įvairiais daiktais. Saugus pasirinkimas yra tiesiog nedidelė vazelė su gelėmis ir keletas aplink sudėtų knygų.

Priešingu atveju, jeigu staliukas turės daugiau praktinės reikšmės, tuomet dekoracijos nebus pati geriausia idėja. Kadangi staliuko plotas ir taip nėra didelis, verčiau pasilikite tą vietą maistui ir gėrimams.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme tai kas yra svarbiausia renkantis kavos staliuka iš estetinės pusės ir kokie faktoriai turėtų nulemti jūsų pasirinkimą. Dekoracijos, forma ir spalva – visi dalykai kurie turi tam tikros reikšmės, todėl juos įvertinus nebus bėdų rasti tinkamą variantą.

Share this post

Parašykite komentarą