Svetainės kampai-sofos. Kas svarbiausia renkantis?

Svetainės kampai-sofos

Svetainės kampai-sofos. Kas svarbiausia renkantis?

Ne paslaptis, jog svetainė dažnai būna pagrindinis mūsų namų kambarys.

Čia paprastai būna ta vieta kur priimame netikėtai užsukusius draugus ar giminaičius, tai pat tai būna ir poilsio zona visai šeimai grįžusiai po dienos darbų.

Būtent dėl šių priežasčių, didelis dėmesys turėtų būti skiriamas baldams kuriuos naudosime svetainėje.

Vienas iš populiariausių svetainės baldų šiais laikais, be abejo, yra minkšti kampai, pasižymintys puikiui dizainu, kokybe ir funkcionalumu.

Dažnai šie kampai dėl savo praktiškumo yra vadinami kampais-sofomis ar kampais-lovomis, o kartu dažnai tampa ir vienu iš pagrindinių svetainės interjero akcentų, dėl savo įmantraus dizaino.

Šiame straipsnyje – apie minkštus kampus svetainei ir svarbiausius dalykus juos renkantis.

Išbandykite baldą gyvai dar prieš jį įsigyjant

Prieš perkant bet kokį minkštą baldą, ar tai būtų sofa, lova ar fotelis, mums ko gero, norėsis gyvai paliesti baldo medžiagą, pamatyti jo kietumą ir t.t.

Čia svarbiausi dalykai į ką atkreipti dėmesį bus minkšto kampo medžiagos savybės, baldo aukštis, jo porankių ir atramos patogumas.

Taip pat labai svarbu neskubėti su savo pasirinkimu. Net jeigu baldas atrodo išties patraukliai, labai svarbu įsitikinti, jog jis yra patogus kasdieniam naudojimui.

Juk paprastai svetainės baldus perkame keliems metams į priekį.

Įsigykite tvirtos konstrukcijos baldą

Kaip minėjome, daugelis žmonių minkštą kampą-sofą perka daugeliui metų į priekį, todėl labai svarbu įsigyti išties kokybišką baldą.

Viena iš svarbiausių minkšto kampo dalių užtikrinančių tai yra jo konstrukcija, arba kitaip – rėmas.

Šiais laikais vis labiau populiarėja metaliniai minkštų kampų rėmai, leidžiantys baldą padaryti kiek kompaktiškesniu ir lengvesniu. Vis dėl to, tokie baldų variantai ne visuomet pasižymi aukščiausia kokybe ir ilgaamžiškumu.

Geriausiu pasirinkimu kokybės atžvilgiu paprastai yra laikomi kietmedžio rėmo minkšti kampai.

Nors kaina čia bus kiek didesnė, jūs būsite garantuoti dėl baldo kokybės.

Papildomi minkšto kampo aksesuarai

Ne ką mažiau svarbu įsigyjant minkštą kampą yra papildomi jo aksesuarai.

Paprastai svarbiausias iš jų yra pagalvėlės, kurios baldui suteikia ne tik papildomos estetikos, tačiau ir patogumo.

Populiariausios paprastai būna plunksnų pripildytos pagalvėlės, tačiau joms reikia nuolatinės priežiūros ir tvarkymo, norint išlaikyti jų gražią formą ilgus metus.

Kur kas praktiškesniu pasirinkimu gali tapti putomis pildytos pagalvės kurios bus puikus pasirinkimas tiek nugaros, tiek galvos atramai.

Medžiaga iš kurios pagamintas pats baldas

Nors renkantis minkštą kampą labai svarbu įvertinti tokius dalykus kaip spalvą ar bendrą suderinamumą interjere, nereikėtų pamiršti ir tokio faktoriaus kaip medžiaga iš kurios pagamintas baldas.

Labiausiai geidžiamas variantas paprastai yra natūralios odos minkšti kampai padedantys sukurti tikrą prabangos atmosferą namuose.

Vis dėl to, verta pabrėžti, jog tokie baldai reikalaus daugiau priežiūros, jų negalima statyti priešais tiesioginius saulės spindulius dėl išblukimo rizikos ir t.t.

Jei norime visiškai nesukti galvos dėl savo naujojo baldo, kur kas geresniu pasirinkimu gali būti sintetinės medžiagos minkštas kampas. Net ir ištepus tokius paviršius, bus kur kas paprasčiau juos išvalyti.

Kambario erdvės ir kampo matmenys

Galiausiai reikėtų įvertinti ir pačius baldo matmenis. Jau minėjome, jog svarbus bus minkšto kampo aukštis dėl sėdėjimo patogumo, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir jo ilgio bei pločio.

Būtinai išmatuokite turimą erdvę ir pačio baldo matmenis bei įsitikinkite tai, ar baldas patogiai įtilps į kambarį, užteks vietos gretimai stovinčiam staleliui ir praėjimui.

Jei ant kampo-sofos paprastai būna visa šeima, natūralu, jog reikės kiek didesnio baldo, tam, kad visiems būtų komfortiška.

Visuomet vertindami turimą erdvę, pasilikite kažkiek jos rezerve. Jau geriau daugiau tuščios erdvės nei baldas kuris visiškai užkiša kambarį.

Pabaigai

Minkštas svetainės kampas-sofa yra vienas iš svarbiausių baldų kambaryje, todėl rinktis jį reikėtų gerai apgalvojus savo sprendimą.

Įvertinkite medžiagą iš kurios jis pagamintas, jo dizainą ir funkcionalumą, tuomet tikrai rasite optimalų variantą kuris tarnaus daug metų į priekį.

Share this post