Keletas patarimų kaip įrengti jaukų vaiko kambarį

Kaip įrengti vaiko kambarį

Keletas patarimų kaip įrengti jaukų vaiko kambarį

Vaiko kambarys – erdvė kurioje būtina užtikrinti ramią, jaukią ir saugią aplinką.

Tiesa, priešingai nei atrodo daugeliui tėvelių, įrengti būtent tokį kambarį savo atžalai nėra taip paprasta.

Patrauklios dekoracijos, praktiški ir patogūs baldai tokie kaip kėdės, komodos ar stalai – tik keletas iš visos virtinės faktorių apie kuriuos reikia pagalvoti norint sukurti aplinką kurioje vaikui būtų smagu žaisti ar ilsėtis.

Šiame straipsnyje nutarėme aptarti pagrindinius principus į kuriuos reikėtų atsižvelgti siekiant įrengti išties puikų vaiko kambarį pagal savo galimybes.

Būtinai atsižvelkite į tai ko nori vaikas

Pirmas labai svarbus principas įrenginėjant vaiko kambarį yra žinoti, jog aplinką jūs kuriate ne sau, o vaikui, todėl itin svarbu galvojant apie kambario dekoracijas ar baldus, būtų atsižvelgimas būtent į jo norus.

Neretai tėvai turi kiek skirtingą supratimą apie tai kokie yra vaiko pomėgiai ir interesai. Todėl, į dekoravimo procesą reikėtų aktyviai įtraukti ir patį vaiką.

Sužinokite kokios jo mėgstamiausios spalvos, herojai iš filmukų ar kompiuterinių žaidimų ir paklauskite ką jis norėtų matyti savo kambaryje.

Žinoma vaikų, ypač mažesnio amžiaus, norai keičiasi dažnai, todėl daryti visiškai viską pagal ko jis prašo tuo metu tikrai nereikėtų. Į viską taip pat pažiūrėkite per logikos ir praktiškumo prizmę.

Kartu dekoruojant kambarį su vaiku, tiek jiems, tiek tėveliams procesas taps žymiai smagesnis.

Įvertinkite ir tai kokį biudžetą galite sau leisti

Prieš imantis kambario dekoracijų, labai svarbu numatyti tikslų biudžetą kurį sau galėsite leisti.

Atsižvelkite ne tik į pagrindinių baldų kainas, tačiau ir tai kiek kainuos dekoracijoms naudojamos priemonės, statybinės medžiagos ir pan.

Rekomenduotume atidžiai peržiūrėti kainas skirtingose parduotuvėse ir įvertinti savo finansines galimybes baldų komplektui bei dekoracijoms. Tai sužinojus, stenkitės įgyvendinti kiek įmanoma daugiau idėjų kurias prieš tai aptarėte su vaiku.

Labai svarbus yra ir kokybiškumo faktorius. Jei dekoracijų ar baldų kambaryje bus mažiau, tačiau yra galimybė įsigyti kokybiškesnį produktą – tebūnie, juk kambarį įrengiame daugeliui metų į priekį.

Saugumas – aukščiausias prioritetas renkantis baldus

Nors baldų praktiškumas ir funkcionalumas yra itin reikšmingi dalykai, renkant baldų komplektą į vaiko kambarį, pagrindinis prioritetas turėtų būti jų saugumas.

Čia būtina užtikrinti, jog stalai, kėdės ar komodos neturėtų jokių aštrių detalių, kampų, netrukdytų kambaryje laisvai judėti. Kadangi pats vaikas pavojų gali ir nesuvokti, jūs kaip tėveliai turite jį apsaugoti.

Prie to pačio galima paminėti ir medžiagas iš kurių pagaminti baldai. Jei vaikas turi alerijų, svarbu užtikrinti, jog juose nebūtų jokių dirgiklių kurie galėtų iššaukti alerginę reakciją.

Vaiko kambarys – investicija daugeliui metų į priekį

Vaikui augant, keisis ir jo mėgstami dalykai, atsiras naujų interesų, o dėl to kambarys gali tapti nebetoks mielas kaip anksčiau.

Kadangi kambario įrengimas – didelė investicija, rekomenduotume rinktis tokį dekorą ir baldus kuriuos būtų galima nesunkiai pakeisti, ar kitaip adaptuoti.

Toks kambarys bus malonus ir vyresnio amžiaus vaikui.

Pabaigai

Straipsnyje pateikėme keletą pagrindinių vaiko kambario įrengimo principų.

Čia svarbiausi dalykai būtų atsižvelgti į vaiko norus, tinkamai įvertinti savo biudžetą ir rinktis tokius sprendimus kurie leistų turėti mielą kambarį vaikui daugeliui metų į priekį.

Share this post